734 7441 Akvarell Interiör, Signerad, motivets mått: 14x19
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:45)
734 7222 Akvarell Landskap med slott, 1800-tal, motivets mått: 9, 5 x 13
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:11)
734 7178 Akvarell Lars Boethius (1903-1968), -33, blomsterstilleben, motivets mått: 35x23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:20)
734 6370 Akvarell Magnus Creutz, 1962, "Kustbild Gilleleje" mm: 30 x 39
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:45)
734 4242 Akvarell Manuel Tavares, "Sintra -1952", ramens innermått: 31x46
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:53)
734 7202 Akvarell sign, 1886, Visby, 10x15
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:01)
734 7357 Akvarell Signerad "Dunbar Castle EJS 1856", motivets mått: 30x45
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:19)
734 7258 Akvarell Siognerad, höjd: Reuterdahl 1889, stockholmsbild, motivets mått: 25x29
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:40)
734 7393 Akvarell Tommy Östmar (1934-2007), 'Rembrandt visar Hokusai Småland, motivets mått: 38x58
S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 11:06)
734 7453 Amerikaur höjd: 66
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:54)
734 7281 Ampel 3-armad, Karl Johan, dia 40
S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:48)
734 7485 Ampel Alabaster, diameter: 40, höjd: 65
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:48)
734 7166 Armbandsur 2 st, Omega & Alpina
S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:35)
734 7458 Armbandsur Omega, Seamaster
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:14)
734 7126 Assietter 8 st, "Träff" Ornamin Plast, Gustavsberg, Rut Beskow
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:56)
734 7090 Assietter 8 st. Wedgwood, ugnseldfasta
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:58)
734 7323 Bänk Etikettmärkt N. K, längd: 113
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:00)
734 7027 Bestickuppsättning 1950-tal
S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:57)
734 7284 Biblioteksbord barockstil, Ek, längd: 141, djup: 81, höjd: 78
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:16)
734 7252 Bläckställ Jugend, nysilver, längd: 28
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:33)
734 7438 Blandteknik 2 st, Björn Krestesen (f. 1951), Landskap, signerade, motivets mått: 23x16 resp 11x16
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:40)
734 7439 Blandteknik 2 st, Björn Krestesen (f. 1951), Porträtt, signerade, motivets mått: 23x16, resp 17x12
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:43)
734 7440 Blandteknik 2 st, Björn Krestesen (f. 1951), Signerade, motivets mått: 12x17 resp 18x12
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:44)
734 6290 Blandteknik 5 st, Torsten Schonberg (1882-1970), ca 25 x 30
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:04)
734 7427 Blandteknik Carl L Lindquist, signerad, -99, Stockholms inlopp, motivets mått: 32x80
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:20)
734 6401 Blandteknik Kurt Jungstedt (1894-1963), -27, Flicka i snön, motivets mått: 21x 15
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:42)
734 6523 Blandteknik Monica Lorentzon (f. 1940), Stilleben, 1967, 60 x 43
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:22)
734 7201 Blandteknik Piazza del Duomo di Pisa, motivets mått: 7x11
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:54)
734 7200 Blandteknik sign, -48, fiskande troll, motivets mått: 16x17
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:53)
734 7309 Blandteknik Signerad-58, motivets mått: 58x43
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:38)
734 6489 Blandteknik Theodor Glasell (f. 1874), Vinter, ramens innermått: 24x33
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:05)
734 7224 Blandteknik Waldemar Sjölander (1906-1988), -1968, ramens innermått: 52x36
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:09)
734 7046 Blandteknik Zoia, porträtt, signerad 1931, motivets mått: 50x46
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:55)
734 2027 Blombord Gustaviansk-stl, plåtinsats, längd: 78, djup: 35, höjd: 63
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:43)
734 6426 Blomlåda Brons, diameter: 28, höjd: 18
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:18)
734 6377 Blyerts Birger Ljungqvist, "Sommaren 1939", motivets mått: 25 x 21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:00)
734 7434 Blyerts G Falk, komposition, signerad, -1987, bladets mått: 45x38
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:36)
734 2030 Blyerts Sixten Rudin 1837, Rosendals slott, motivets mått: 14x21
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:51)
734 7245 Böcker 15st, Albert Engström (1869-1940), helfranska band
S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:30)
734 7331 Böcker div äldre böcker, 2 lådor
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:27)
734 7019 Bonad Herdemotiv, 97x200
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:16)
734 7020 Bonad Jaktmotiv, 160x117
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:23)
734 7120 Bonad Paris, 140 x 230, Antikt motiv
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:40)
734 7021 Bonad Rokokoscen, 67x165
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:26)
734 7022 Bonad Romantiskt motiv, 130x110
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:29)
734 7015 Bönematta semiantik, 148x100
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:24)
734 7351 Bord 1800-tal, masurbjörk, längd: 72, djup: 48, höjd: 77
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:07)
734 7313 Bord med klaffar, intarsia, längd: 87+ 37x2, bredd: 80, höjd: 74
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:46)
734 7237 Bord Mosaik, järnstativ, diameter: 60, höjd: 75
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:20)
734 7236 Bord Mosaik, järnstativ, diameter: 60, höjd: 75
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:23)
734 7096 Bordsfotogenlampa
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:06)
734 7071 Bordsfotogenlampa sent 1800-tal, höjd: 41
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:31)
734 7065 Bordslampa brons, höjd: 60
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:24)
734 7064 Bordslampa mässing
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:09)
734 7002 Bordslampa mässing, höj-/sänkbar, skärmen klädd i Stensöta, Svenskt Tenn
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:04)
734 7087 Bordslampa mässing, plåtskärm, höj- och sänkbar
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:02)
734 7011 Bordslampa porslin
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:11)
734 7163 Bordslampa Tiffanystil, höjd: 54
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:14)
734 7157 Bordslampa Tiffanystil, höjd: 54
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:10)
734 6053 Bordslampa trä, med barometer, höjd: 96
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:09)
734 7129 Bordslampfot Metall
S�ldes f�r 3.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:13)
734 7289 Bordspinglor cirka 50st
S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:46)
734 7173 Bordsspegel (Dockskåp), höjd: 17, omkring 1900
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:47)
734 7004 Bordstelefoner 3 st. Kobra
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:10)
734 7162 Bordsur förgylld skulptur, höjd: 50
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:12)
734 7158 Bordsur metall, höjd: 36
S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:24)
734 7371 Bordsur Sekelskifte 1900, alabaster/zink, höjd: 29
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:51)
734 7072 Bordsur tidigt 1900-tal, höjd: 28
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:34)
734 7460 Brasskärm höjd: 120
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:17)
734 7099 Bricka Ns/porslin, Rörstrand, längd: 52
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:09)
734 7037 Burk med lock, alasbaster, höjd: 13
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:33)
734 6463 Byrå Ådringsmålad, 1800-tal, längd: 102, djup: 46, höjd: 82
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:36)
734 7454 Byrå bemålad, längd: 90, djup: 50, höjd: 90
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:55)
734 7308 Byrå Med stenskiva, Haupt-stil, längd: 98, djup: 54, höjd: 83
S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:19)
734 7266 Byrå rokokostil, längd: 69, djup: 34, höjd: 66, slitage
S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:52)
734 7473 Chiffonjé 1800-tal, björk, längd: 104, djup: 48, höjd: 133
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:17)
734 7227 Coasters 1-par + 1st, nysilver, diameter: 10 + , längd: 19
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:07)
734 7091 Crémekoppar 3 st. Kina
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:02)
734 2028 Damskrivbord Gustaviansk stil, sekelskifte 1900, senare bemålning, + stol, längd: 90, djup: 60, höjd: 77
S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:45)
734 7034 Dessertbestick 24 del. silver / koppar, i etui
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:23)
734 7014 Doktorsväska innehållande leksaker, bland annat. MECCANO
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:20)
734 7069 Dosa emalj, längd: 12
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:26)
734 7298 Dragspel i originallåda
S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:17)
734 7276 Dragspel i väska
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:07)
734 7387 Eldset
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:02)
734 7388 Eldset
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:03)
734 7386 Eldset
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:02)
734 7455 Etagebord bonad björk, längd: 48, djup: 36, höjd: 76
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:00)
734 7398 Etagehylla 1880-tal, bemålad, längd: 50, djup: 33, höjd: 138
S�ldes f�r 2.300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:58)
734 6488 Etsning 'Gandhi', Sign, Original Radierung, motivets mått: 22x18
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:04)
734 7314 Etsning Axel Tallberg (I860-1928), sign A Tallberg, motivets mått: 67x90
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:47)
734 2033 Etsning Hasse Lindroth (f. 1938), p. t, motivets mått: 33x29
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:55)
734 6498 Etsning Helge Zandén (1886-1972), Falun koppargruva, motivets mått: 22x25
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:12)
734 7016 Etsning Jean Skoglund (1908-1948), Rimfrost, 24x16
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:26)
734 7052 Etsning osignerad, utgiven af föreningen för grafisk konst, 1912, motivets mått: 29x24
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:15)
734 7192 Etsningar 2 st, Bertil Hedlund, Fredmans epistlar, 20x17
734 6637 Fäktningsvärjor Ett par, 1800-/1900-tal, längd: 105-110, Sign
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:06)
734 7128 Färgetsning Lar Bo, 5/25, motivets mått: 39x59
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:01)
734 7018 Färgetsning Madeleine Pyk (f. 1934), 40/52, motivets mått: 23 x 20
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:01)
734 7433 Färgetsninga S-O Lingwall, Stockholmsmotiv, motivets mått: 37x44 resp 25x32
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:34)
734 7220 Färgetsningar 2 st, engelskt jaktmotiv, motivets mått: 33x63
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:00)
734 7198 Färglitografi Bengt Landion, 61/250, motivets mått: 62x49
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:50)
734 7418 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), 170/200, bladets mått: 84 x 60
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:25)
734 2035 Färglitografi Bengt Nordenborg (f. 1938), 'Den felande länken', motivets mått: 49x38
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:58)
734 7073 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), 139/310, signerad, motivets mått: 37x45
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:41)
734 7080 Färglitografi Harald Lindberg, 166/310, fartyg, signerad, motivets mått: 38x45
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:31)
734 7044 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), EA (konstnärens exemplar), signerad, motivets mått: 60x82
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:48)
734 7472 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 960/5000, signerad, motivets mått: 56x40
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:11)
734 7231 Färglitografi Signerad Gram, -1988, HC-upplaga, motivets mått: 29x40
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:09)
734 7045 Färglitografi signerad, EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 26x19
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:51)
734 7235 Färglitografi Tommy Östman, 25/62, bladets mått: 63x44
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:13)
734 7417 Färglitografi Ulf Wahlberg (f. 1938), -78, 33/310, motivets mått: 49 x 66
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:23)
734 5376 Färglitografier 3 st. Gerald Steffe (f. 1939), bladets mått: 56x43
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:34)
734 7233 Färglitografier 4 st, Karl Axel Pehrson (1921-2005), 5/285, motivets mått: ca 29x20
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:10)
734 7061 Färglitografier 4 st. signerade, bladets mått: 65x50, oramade
S�ldes f�r 4.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:26)
734 6334 Fartygsmodell Bemålad plåt, längd: 60
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:10)
734 7262 Fåtölj
S�ldes f�r 4.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:46)
734 7348 Fåtölj plysch
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:01)
734 7336 Fåtölj skinn
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:37)
734 7349 Fåtölj teak
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:01)
734 7062 Fåtöljer 1 par, Fridhagen, Bodafors
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:34)
734 7105 Fickur 2 st, modell äldre, Bla silver
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:23)
734 7362 Fickur Georges Favre Jacot, Frankrike, Silver
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:33)
734 7025 Figuriner 14 st. fåglar, " Svenskt Glas", höjd: 13
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:44)
734 7205 Figuriner 2 st, Bing & Grøndahl, längd: 13
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:00)
734 7341 Figuriner 2+ 2, Paul Hoff (f. 1945), Gustavsberg, längd: 10-20
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:48)
734 7170 Fiol i väska, Frankrike
S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:46)
734 7207 Fisktallrikar 6 st, Johnsson & Bros
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:01)
734 7373 Fladdermusfåtölj Grönt skinn
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:54)
734 7437 Folkdräkt Norrbotten, Luleälvdal
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:47)
734 7174 Fönster 1 par, blyinfattade, tidigt 1900-tal, 245x78 (en ruta skadad)
S�ldes f�r 4.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:26)
734 7415 Fotoram silver, London, 1947, ramens innermått: 17x12
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:19)
734 7155 Frimurarur
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:06)
734 7012 Fruktfat på fot, nysilver, sent 1800-tal, höjd: 31
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:16)
734 7488 Fruktskål Pukeberg, längd: 32
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:51)
734 7130 Gardiner 1 par
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:23)
734 7101 Glasfat + snöripa Poul Hoff, Gustavsberg, Dia35, höjd: 15
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:18)
734 7482 Glasservis 35 del, "Rut", Kosta Boda
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:35)
734 7111 Glasservis Murano, Italien, Italy
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:49)
734 7138 Glasservisdelar Etsad dekor
S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:05)
734 7007 Glasskål Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), dia 26, höjd: 12
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:07)
734 7153 Golvfotogenlampa
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:04)
734 7385 Golvlampa
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:01)
734 7327 Golvlampa 30-tal, mässing
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:03)
734 7152 Golvlampa mässing, 1950-tal
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:04)
734 7342 Golvlampa NK 32123
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:49)
734 7400 Golvur 1920-tal, ek, höjd: 240
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:44)
734 6125 Golvur bemålat, 1800-tal, höjd: 225
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:37)
734 7368 Golvur Mora, höjd: 212
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:50)
734 7030 Golvvas keramik, Höganäs, höjd: 52
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:14)
734 2029 Gravyr Efter Wouwerman, le passage duy leau, motivets mått: 26x35
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:48)
734 7081 Hallampa blyinfattat glas, höjd: 35
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:34)
734 7253 Hallykta Jugend, höjd: 45
S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:34)
734 7359 Handväska The Bridge, läder
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:29)
734 7318 Hängskåp Senjugend, längd: 54, djup: 20, höjd: 60
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:55)
734 7361 Ikon rizza i mässing, ramens innermått: 36x31 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:31)
734 7367 Irishcoffee-glas 6 del, Timo Sarpaneva (1926-2006), Iittala
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:47)
734 7110 Jardinierer 2 st, Glas/kristall, längd: 30-32, höjd: 14-23
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:48)
734 7382 Jordglob
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:04)
734 7028 Jultallrikar ca 30 st. , Kunglig Dansk Royal Copenhagen
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:49)
734 7047 Kaffe/tekannor 3 st. nysilver, bland annat. AG Dufva
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:04)
734 7109 Kaffekoppar 15 del, Flower, Gustavsberg
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:46)
734 6015 Kaffekoppar 8 st, Wedgwood, Sekelskifte 1900
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:31)
734 7277 Kaffeservis 24 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:08)
734 7369 Kaffeservis 7 del, Rörstrand, Argentina
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:49)
734 7254 Kaffeservis ca. 25 del. Rörstrand
734 7247 Kaffeservisdelar cirka 25-del, Rörstrand
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:31)
734 7213 Kaffeskedar 13 del, Silver, diverse
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:41)
734 7212 Kaffeskedar 16 st, Silver, diverse
S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:39)
734 7214 Kaffeskedar 18 st, silver, diverse
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:42)
734 7402 Kanapé 0 1900, längd: 185
S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:46)
734 7243 Kanapé Nyrokoko, längd: 115
S�ldes f�r 2.300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:28)
734 7041 Kanna keramik, Aluminia, Danmark, höjd: 22
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:41)
734 7211 Kanna Silver, höjd: 15
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:37)
734 1002 Kanna Silver, Kjellberg, 1861, höjd: 24
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:48)
734 7103 Käpp med silverkrycka
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:21)
734 6655 Karmstol England
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:32)
734 7295 Karta Över Sverige, i mapp, 1800-tal
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:14)
734 7339 Kemelpall skinndyna
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:44)
734 7076 Keramik 6 del. Jerk Werkmeister
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:58)
734 7070 Keramik 6 delar. Gunnar Nylund (1904-1997), bland annat. chamotte
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:28)
734 7077 Keramik 7 del. bland annat. Rörstrand
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:00)
734 6102 Keramik Bla Gunnar Nylund & Bernt Friberg, höjd: 5-16, 5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:10)
734 7484 Keramik Parti, Tilgman Keramik, 6 del, höjd: 10-37
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:42)
734 7285 Kista 1800-tal, längd: 137, djup: 64, höjd: 73
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:13)
734 7240 Klaffbord Hunters table, längd: 125, djup: 122, höjd: 55
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:19)
734 7122 Klockställ Porslin
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:42)
734 6577 Kolkrita Esther Salmson (1877-1966), 1948, Interiör, motivets mått: 48 x 63
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:28)
734 7149 Kolonnljusstakar 1 par, porslin, Meissen, No 58, höjd: 17
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 20:16)
734 7272 Konsolbord med låda, blandstil, längd: 57, djup: 27, höjd: 64
S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:04)
734 5414 Konstglas 2 delar, höjd: 20-35
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:23)
734 7492 Konstglas 4 delar, bland annat Gullaskrufs glasbruk
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:17)
734 6117 Konstglas 8 del, Bertil Vallien (f. 1938), Boda, höjd: 5-8
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:26)
734 7232 Konstmapp Hill, lösa blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:09)
734 7029 Kopparbalja på benställning, dia 70, höjd: 53
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:54)
734 7300 Kopparstick 3 st, 1700-tal, ramens innermått: 41x55
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:21)
734 7040 Koppartunna höjd: 50
S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:38)
734 7039 Koppartunna höjd: 60
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:37)
734 7493 Kristall 4 delar, bland annat Kosta, höjd: 12-23
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:24)
734 5398 Kruka På piedestal, höjd: 60
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:08)
734 7337 Lampbord längd: 57, djup: 41, höjd: 45
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:37)
734 7273 Lampbord Med speldosa, Italien, höjd: 42
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:05)
734 7303 Litografi 7 st, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Insekter, ramens innermått: 29x20
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:30)
734 6622 Litografi Anders Palmér (f. 1958), bladets mått: 23x32
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:23)
734 7496 Litografi Carsten Engström (1941-2004), Har jag en kropp eller är jag en kropp, HC-upplaga, sign. Engström, motivets mått: 51x37
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:25)
734 7499 Litografi Carsten Engström (1941-2004), HC-upplaga, sign, motivets mått: 66x36
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:29)
734 7497 Litografi Carsten Engström (1941-2004), katt, HC-upplaga, sign. Engström, motivets mått: 48x38
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:27)
734 7495 Litografi Carsten Engström (1941-2004), Tror vi det vi ser eller ser vi det vi tror, HC-upplaga, sign. Engström, motivets mått: 51x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:23)
734 6611 Litografi Lennart Jirlow (f. 1936), XXXIX/LXX, motivets mått: 46x55
S�ldes f�r 2.300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:03)
734 7432 Litografi Mikael Engblom, signerad, 23/25, motivets mått: 19x35
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:33)
734 6621 Litografi Petter Thoen (f. 1943), bladets mått: 46x28
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:24)
734 6620 Litografi Petter Thoen (f. 1943), bladets mått: 46x29
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:22)
734 6619 Litografi Petter Thoen (f. 1943), bladets mått: 46x29
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:21)
734 6618 Litografi Petter Thoen (f. 1943), bladets mått: 46x29
S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:20)
734 6617 Litografi Petter Thoen (f. 1943), EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 32x46
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:19)
734 7079 Litografi Roland Svensson (1910-2003), skärgårdsmotiv, signerad, motivets mått: 21x31
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:27)
734 7315 Litografi sign, motivets mått: 51x65
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:48)
734 7223 Litografier 12 st. lösa blad, Annika Skönvall, ca 60c45
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:05)
734 7191 Litografier 4 st, Jan Salakari, "Vildmark", motivets mått: 20x28
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:44)
734 6796 Ljuskrona 6-armad, höjd: 80
S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:35)
734 6574 Ljuskrona för 6 ljus, Oscariansk, höjd: 80
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:01)
734 6764 Ljuskrona malm, höjd: 95
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:44)
734 7143 Ljuskrona nutida, diameter: 77, höjd: 62
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:26)
734 6776 Ljuskrona rokokostil, höjd: 85
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:00)
734 7476 Ljuskrona Senempire, med prismor, höjd: 75
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:37)
734 7005 Ljusstakar 1 par, mässing, höjd: 19
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:11)
734 7159 Ljusstakar 1 par, senempire, brännförgylld brons, höjd: 28
S�ldes f�r 5.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:16)
734 7215 Ljusstakar 1 par, Silver, 1947, GAB Guldsmedsaktiebolaget, höjd: 16
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:43)
734 7075 Ljusstakar 4 par, mässing, bland annat. Skultuna, höjd: 15 - 25
S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:48)
734 6289 Ljusstakar Ett par, Sekelskifte 1900, No17, höjd: 36
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:01)
734 7160 Ljusstakar Sekelskifte 1900, höjd: 10
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:12)
734 7032 Ljusstakare 1 par, trä, barockstil, höjd: 39
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:17)
734 7483 Lockurna Tilgman Keramik, höjd: 42
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:39)
734 7142 Malmkrona diameter: 67, höjd: 64
S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:20)
734 6790 Malmkrona Dubbelörn, höjd: 65
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:27)
734 7249 Matbestick 36-del, Svensk spets, nysilver
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:31)
734 7209 Matbord Mahogny, diameter: 115, höjd: 75, 3st iläggsskivor
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:49)
734 6437 Matsalsbord Design: Morten Voss, Armerad betong, längd: 180, djup: 90, höjd: 73
S�ldes f�r 6.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 20:10)
734 7156 Matsalsbord Gustaviansk stil, längd: 140, djup: 100, höjd: 75 + 1 ilägg
734 6129 Matsalsgrupp rokokostil, NK, bord+ 10 stolar+ 2ilägg
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:53)
734 7288 Matsalsskåp Björk, längd: 109, bredd: 45, höjd: 185
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:41)
734 6599 Matservis ca. 45 del. Johnson Bros.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:33)
734 7304 Matservisdelar 19-del, Karin Björquist (f. 1927), Vardag, Gustavsberg 1957-1973, grön glasyr med vita kanter
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:34)
734 7085 Matservisdelar ca. 50 del. Ruska, Ulla Procopé (1921-1968), Arabia, Finland
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:30)
734 7098 Matservisdelar Gustavsberg
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:08)
734 7226 Matskedar 4 + 1, silver, 1700-/1800-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:06)
734 6765 Matta Kina, Gul, 183 x 280
734 7056 Matta M M F, Märta Måås Fjätterström, 225x100
S�ldes f�r 3.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:45)
734 7329 Matta orientalisk, Beluch, antik
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:05)
734 7265 Matta orientalisk, Bidjar, 117x167
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:49)
734 7148 Matta orientalisk, Ghom, silkebotten med silkeinslag, 142x220
S�ldes f�r 3.500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:47)
734 7410 Matta orientalisk, Handknuten matta, 85x290
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:14)
734 7330 Matta orientalisk, Kashmir
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:07)
734 7411 Matta orientalisk, Mashad, 223x310
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:15)
734 7408 Matta orientalisk, Mashad, 255x350
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:17)
734 7409 Matta orientalisk, Mashad, 290x395
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:19)
734 7264 Matta orientalisk, Semi-antik Hamadan, 127x214
734 2026 Matta orientalisk, Semi-antik Sarough, 80x325
S�ldes f�r 5.500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:41)
734 7286 Matta orientalisk, semiantik, Kashan, 280x370
S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:26)
734 7452 Matta orientalisk, semiantik, Täbriz, 190x314
S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:48)
734 7154 Matta orientalisk, Shiraz, tidigt 1900-tal, 157x190
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:04)
734 6772 Matta orientalisk, Tidigt 1900-tal, N. V persisk, 92 x 420
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:03)
734 7407 Matta orientalisk, Turkman, 283x363
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:24)
734 7287 Matta pakistan, galleri, 300x81
734 7344 Minkpäls Christell, Stockholm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:54)
734 7147 Minkpäls Stl 38
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:22)
734 7066 Modellfartyg i monter, U. S. S. Arizona, längd: 56, djup: 26, höjd: 17
S�ldes f�r 3.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:19)
734 7141 Modelltåg 6 del, Bla 2 lok
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:41)
734 7094 Munskänkar 1 par, silver, 1900-tal, längd: 19
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:31)
734 7425 Nysilver 10 del, Diverse, parti
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:56)
734 6731 Oljemålning 1800-tals kopia, Herre med bockskägg, 78 x 65
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:07)
734 7299 Oljemålning 2 st, sign. BGE, nordafrikanska motiv, ramens innermått: 35x27
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:19)
734 7078 Oljemålning A. Hallberg, Visby, signerad -49, 45x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:21)
734 2032 Oljemålning Ann Nyström-Grundell, Frukost i Februari, ramens innermått: 42x38
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:54)
734 6040 Oljemålning Arnold Hartleff (1888-1978), 'Kirchgasse in Reinbach', ramens innermått: 39x29
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:32)
734 7181 Oljemålning Asplund, 1950, Promenad a cheval un apres midi d`hiver, oramad, 43x55
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:23)
734 7184 Oljemålning Asta Snellman, signerad Asta Snellman, skärgårdsmotiv med båthus, ramens innermått: 54x64
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:31)
734 7006 Oljemålning Bengt Crantz (f. 1916), Landskap, 22 x 26
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:59)
734 7494 Oljemålning Carsten Engström (1941-2004), blomsterstilleben, monogramsign, 32x23
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:22)
734 7500 Oljemålning Carsten Engström (1941-2004), landskapsmotiv, monogramsign, 44x34
S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:30)
734 7498 Oljemålning Carsten Engström (1941-2004), sign på baksida, clown, 92x60
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:28)
734 6527 Oljemålning Ferdinand Dörr, 20-tal, Landskap med by, 38 x 48
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:27)
734 7182 Oljemålning Frans Hautala (1875-1952), signerad F-Hautala-47, gårdsexteriör, ramens innermått: 38x46
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:33)
734 7144 Oljemålning Gerhard Cohn Roemers (1900-1965), Hamnmotiv Rotterdam, 41 x 29
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:39)
734 4414 Oljemålning Gunnar von Gegerfelt (f. 1926), -74, Fjäll, 29 x 39
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:37)
734 7234 Oljemålning Harry Bergman, -1943, Fiskebåt, ramens innermått: 53x63
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:12)
734 7296 Oljemålning Jesús Diaz Ferrer, 1956, Femme attendant les pecheurs, sign. Diaz Ferrer, ramens innermått: 50x65
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:15)
734 7467 Oljemålning John Carlson, Stadsmotiv, signerad, -1972, ramens innermått: 45x54
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:56)
734 7470 Oljemålning John Nyström, Gård, signerad, -1923, ramens innermått: 63x83
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:04)
734 7259 Oljemålning Kopia, batalj, ramens innermått: 44x61
734 7127 Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), -90, Träd, ramens innermått: 90x65
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:05)
734 7193 Oljemålning Lars Boethius (1903-1968), hav, ramens innermått: 33x41
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:46)
734 6630 Oljemålning Leopold Wiedh, Insjölandskap, 31 x 74
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:04)
734 7183 Oljemålning Matti Pitkänen, signerad M. Pitkänen-52, skogsstig, ramens innermått: 49x40
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:35)
734 7187 Oljemålning Monogramsignerad MC, fjällandskap, ramens innermått: 29x49
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:40)
734 6374 Oljemålning Montana Lorentz (f. 1915), Figurl, -79, 58 x 75
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:56)
734 7469 Oljemålning N Goble, Väderkvarn, Signerad, ramens innermått: 30x40
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:03)
734 7307 Oljemålning O Thyge, skogsbäck, signerad, ramens innermått: 44x64
734 7481 Oljemålning okänd konstnär, fiskeläge, signerad, 59x79
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:41)
734 7261 Oljemålning Osignerad, militärhästar, ramens innermått: 40x54
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:44)
734 7306 Oljemålning Osignerad, Stilleben, ramens innermått: 79x62
S�ldes f�r 21.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:11)
734 6187 Oljemålning På duk, Osignerad, Stilleben, 32x42
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:23)
734 7426 Oljemålning På pannå, Signerad Fahlgren, -1848, Vinterlandskap med figurer, ramens innermått: 24x38
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:25)
734 7195 Oljemålning sign, blomsterstilleben, 46x38
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:49)
734 7317 Oljemålning sign, landskapsmotiv, ramens innermått: 60x73
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:49)
734 7196 Oljemålning sign, picnic, 21x36
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:49)
734 7125 Oljemålning Signerad A Huldt, -93, Stockholmsmotiv, på pannå, motivets mått: 23x32
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:50)
734 7260 Oljemålning Signerad David, motiv från Afrika, ramens innermått: 28x46
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:43)
734 7179 Oljemålning Signerad G. Tesa, sjölandskap, ramens innermått: 25x33
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:26)
734 2034 Oljemålning Signerad Gabriel J, landskap med stuga, ramens innermått: 41x48
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:57)
734 7446 Oljemålning Signerad S. Lundgren, fjällandskap, ramens innermått: 50x62
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:01)
734 7449 Oljemålning Signerad S. Lundgren, strandlinje med brygga, ramens innermått: 50x62
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:06)
734 7197 Oljemålning Signerad, 1800-tal, marin, ramens innermått: 20x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:49)
734 7219 Oljemålning Signerad, Bali, rit, 58x87
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:58)
734 7445 Oljemålning Signerad, caféexteriör Paris, ramens innermått: 55x65
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:59)
734 2031 Oljemålning Signerad, kvinna vid spegel, ramens innermått: 38x31
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:53)
734 6442 Oljemålning Signerad, Landskapsmotiv, ramens innermått: 55x65
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:19)
734 7343 Oljemålning Signerad, längd: Rekola, landskap, ramens innermått: 76x83
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:47)
734 7292 Oljemålning Signerad, Munk med kattungar, ramens innermått: 37x28
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:56)
734 7471 Oljemålning Simon Kramer (f. 1940), Parismotiv, signerad, ramens innermått: 50x60
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:10)
734 7257 Oljemålning Sten-Åke Lund, "Green haze", ramens innermått: 52x64
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:38)
734 7310 Oljemålning Stig Jonzon (1913-1987), motiv från Persnäs, Öland, signerad-61,
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:39)
734 7447 Oljemålning Sture Haglundh (f. 1908), blomster, signerad sture Haglundh, ramens innermått: 52x78
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:08)
734 7442 Oljemålning Sture Haglundh (f. 1908), sittande kvinna, ramens innermått: 38x54
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:54)
734 7177 Oljemålning syende kvinna, sign, 50x40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:24)
734 7248 Oljemålning William Mönnich, sign. WM, 50x73
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:31)
734 7250 Oljemålning William Mönnich, sign. WM, 50x73
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:32)
734 7448 Oljemålning Yo Johansson (1897-1963), fiskeläge, signerad Yo Johansson, ramens innermått: 37x47
734 7450 Oljemålning Yo Johansson (1897-1963), fiskeläge, signerad Yo Johansson, ramens innermått: 46x66
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:07)
734 7468 Oljemålningar 2 st, Lars Boethius (1903-1968), signerade, ramens innermått: 25x34 resp 32x39
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 20:03)
734 7413 Oljemålningar 2 st, Lars Crona, Landskap, 21 x 15 & 34 x 26
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:19)
734 7194 Oljemålningar 2 st, Lennart Börje, Stockholmsmotiv, signerad, längd: Börje, ramens innermått: 46x55
S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:49)
734 7443 Oljemålningar 2 st, Sture Haglundh (f. 1908), sydländska landskap med hus, ramens innermått: 50x61 + 40x67
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 januari 2012 04:10)
734 6779 Oriental matta Gharech, 87x267, färgblödningar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:18)
734 6759 Oriental matta Mashad, 295x395
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:13)
734 7340 Pall
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:44)
734 7271 Pall bemålad
734 7338 Pall diameter: 55, höjd: 40
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:41)
734 7146 Pälsjacka Räv, Stl 36-38, Ljungqvists, Tranås
734 7423 Parti grafik Lösa blad, Bla Björn Jonsson, Sallberg & fred Andersson
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:34)
734 6785 Parti karaffer div ålder
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:23)
734 7172 Parti leksaker modell äldre
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:46)
734 7102 Parti porslin 50-tal, Bla Gustavsberg
734 7403 Pelarbord 1890-tal, höjd: 75
734 7024 Pelarbord 2 st. 1890-tal, dia 50, höjd: 71 + 79
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:32)
734 7140 Pic-nicväska läder, med inredning
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:17)
734 7326 Pigtittare höjd: 70
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:07)
734 7360 Portfölj The Bridge, läder
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:30)
734 7084 Portmonnä silver / emalj, ryska stämplar, 6x10
S�ldes f�r 3.700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 20:00)
734 7456 Pottskåp bemålat, marmorskiva, längd: 42, djup: 40, höjd: 75
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:02)
734 7461 Prispokaler 6 st. silver, höjd: 5 - 10
734 7132 Punschkoppar med metallhållare, 12 st. , höjd: 5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:45)
734 7161 Resegrammofon + projektor modell äldre
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:12)
734 7328 Rökbord 1920-/30-tal, längd: 56, djup: 56, höjd: 59
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:03)
734 7068 Rökbord kopparskiva, dia 60, höjd: 62
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:25)
734 7421 Sabel + bajonett + pipa längd. 58-96
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:28)
734 7169 Saftglas + karaff 7 del
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:39)
734 7097 Samlartallrikar Coop, "Svenska måltider"
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:06)
734 7335 Sänggavlar till 90-säng, teak
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:36)
734 6545 Sänghimmel trä med målningar och förgyllt krön, 115x200
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:04)
734 7092 Sängöverkast quiltat, Sheridan, för 120-säng + sängkappa
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:16)
734 6625 Sängram Nyrokoko, Mahogny, 85 x 182
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:55)
734 7333 Satsbord 3 delar, längd: 60, djup: 33, höjd: 55
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:30)
734 7256 Satsbord 3 delar, Rokokostil, kakel
S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:37)
734 7490 Schackbräder 2 st, Med pjäser, sten
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:57)
734 7283 Schackspel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:53)
734 7203 Serigrafi Bert Håge Häverö (f. 1932), 132/50, motivets mått: 46x62
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:02)
734 7204 Serigrafi Bert Håge Häverö (f. 1932), 185/360, motivets mått: 46x62
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:57)
734 7165 Sideboard Ek, barockstil, längd: 106, djup: 45, höjd: 66
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:18)
734 7280 Sideboard engelsk stil, idegran, l-. 147, djup: 37, höjd: 86
S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:47)
734 7332 Sideboard Gustaviansk stil, längd: 189, längd: 45, höjd: 89
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:16)
734 7241 Sideboard Idegran, England, längd: 160, djup: 36, höjd: 60
S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:22)
734 6496 Silver 4 delar
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:10)
734 7104 Silver 5delar, ca 139g
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:22)
734 7033 Skål på fot, keramik, märkt KSL, höjd: 33
734 7008 Skålar + vas, 3 delar. glas, höjd: 6 -20
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:06)
734 7216 Skålar 3 st. Carrara, "Våga", Wilhelm Kåge (1889-1960), höjd: 10 - 13
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:47)
734 7221 Skålfat Rörstrand, längd: 30, höjd: 9
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:58)
734 7406 Skåp Körsbärsträ, Frankrike längd: 110, djup: 60, höjd: 159
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:10)
734 7057 Skeppslampa mässing, höjd: 65
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:59)
734 7352 Skolplanscher 2 st, mått-& viktenheter+ livet på landet, på rullar
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:07)
734 7395 Skrivbord 20-tal, Mahogny, 3 lådor, Pelare, längd: 130, djup: 70, höjd: 79
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:38)
734 7119 Skrivbordsstol snurrbar, 1960-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:22)
734 7290 Skrivbyrå Sekelskifte, längd: 85, djup: 59, höjd: 159
S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:55)
734 6111 Skulptur Capo di Monte, fågel, höjd: 33
734 7297 Skulptur Märkt: Nelli, Roma, Faun, Brons, höjd: inkl sockel 97
S�ldes f�r 15.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:29)
734 7049 Skulptur Parian Gustafsberg, 1895, höjd: 27
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:08)
734 6615 Skulptur Rolf Berg, 887/1100, 22x22
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:16)
734 7100 Skulptur Stig Lindberg (1916-1982), Springare, 16, höjd: 14
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:12)
734 7325 Sminkbord 60-tal, teak, längd: 118, djup: 45, höjd: 80
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:01)
734 7334 Sminkbord längd: 80, djup: 44, höjd: 70
S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:33)
734 7255 Smyckeskrin Sent 1800-tal, röd sammet, längd: 36, djup: 27, höjd: 16
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:35)
734 7422 Sockerskrin Silver, 13 löth, 1800-tal, längd: 16, 408 gr
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:32)
734 7001 Soffa Karl Johan-stil, längd: 130, nyomklädd
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:45)
734 7312 Soffa Karl-Johan, senare kompl, längd: 290
S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:42)
734 7267 Soffa rokokostil, längd: 190
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:01)
734 7238 Soffbord 50-tal, kakelplattor, längd: 137, djup: 54, höjd: 50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:18)
734 7270 Soffbord 50/60-tal, längd: 95, djup: 50, höjd: 58, teak
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:03)
734 7083 Soffbord Butlers Tray, längd: 120, djup: 90, höjd: 55
734 6669 Soffbord med hylla, 1960-tal, längd: 114, djup: 57, höjd: 56
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:42)
734 7082 Soffbord träfanér / krom, 1960-tals-stil, 100x100, höjd: 40
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:00)
734 7392 Solfjädrar 6 st
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:04)
734 7347 Spegel 50-tal, höjd: 57
734 7043 Spegel förgylld ram, ramens innermått: 49x59
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:46)
734 7459 Spegel höjd: 141
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:20)
734 7475 Spegel Konsolbord, Nyrokoko, höjd: 152 resp 83
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:20)
734 7067 Spegel med lampetter, smide, höjd: 92
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:22)
734 7358 Spegelram 1800-tal, ramens innermått: 43x90
734 7401 Spelbord 1880-tal, ek, längd: 90, djup: 45, höjd: 75
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:47)
734 7282 Sportmemoribilia 5 delar
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:52)
734 7311 Stege
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:42)
734 7139 Stekfat 2 delat, Gustafsberg, Wexiö guld, 1902, längd: 60
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:15)
734 7321 Stol Thonet
734 7023 Stolar 1 par + 1, nyrokoko
S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:31)
734 7399 Stolar 1 par, 1880-tal, skinnklädsel
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:48)
734 7053 Stolar 1 par, England
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:26)
734 7405 Stolar 1-par + pelarbord, Nyrokoko
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:49)
734 7397 Stolar 3 st, 1950-tal
734 7263 Stolar 4 st, "Arbetarstolen", efter Westman
734 7210 Stolar 4 st, mahogny
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:38)
734 7118 Stolar 4 st. björk, 1950-tak
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:20)
734 7164 Stolar 8 st, barockstil
S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:15)
734 7268 Stolar Ett par, 1800-tal, Senempire
734 7269 Stolar Ett par, Nyrokokostil
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:03)
734 7278 Stop + ytterfoder Ns & porslin, omkring 1900
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:09)
734 7135 Supkoppar 6 st. + bricka, silver
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:45)
734 7093 Supskedar 1 par, silver, Götiska, 1905, längd: 15
S�ldes f�r 2.300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:27)
734 7225 Sybord Nyrokoko, längd: 61, djup: 40, höjd: 75
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:06)
734 7117 Takarmatur 1950-tal, höjd: 60
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:19)
734 7324 Takarmatur 3-armad, Luxus, teak
S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:10)
734 7322 Takarmatur 50-tal, längd: 60
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:58)
734 7320 Takarmatur Art déco, diameter: 53
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:57)
734 7302 Takarmatur diameter: 40
S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:33)
734 7293 Takarmatur Fog & Mörup, Danmark, diameter: 50
734 7009 Takarmatur glas, Orrefors, höjd: 17
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:08)
734 7003 Takarmatur mässing, 3-armad, skärmarna klädda i Aristidia, Svenskt Tenn, Design Josef Frank
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:06)
734 7319 Takarmatur Saturnus, diameter: 55
734 7435 Takarmatur Senjugend
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:42)
734 7113 Takfotogenlampa omkring 1900
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:54)
734 6225 Takfotogenlampa sent 1800-tal, höjd: 40
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:59)
734 7487 Tallrikar 10st, djupa, Rosenthal, Designers guild
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:50)
734 7106 Tallrikar Glas, Kosta, Arabia
S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:24)
734 7167 Tavla Broderad, "Sveriges väl", 45 x 57
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:42)
734 7134 Tavlor 4 st, Stentryck, Asien, Hästmotiv, motivets mått: 55 x 66
734 6513 Teckning Birger Lundquist (1910-1952), Med skrift, "Place Lamartine", motivets mått: 26 x 34
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:08)
734 7026 Tekoppar 8 del. Astra, UE Upsala-Ekeby
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:46)
734 7345 Telefonbord längd: 42, djup: 50, höjd: 68
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:58)
734 7346 Telefonbord med låda, längd: 35, djup: 50, höjd: 62
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:59)
734 7088 Terrin med lock+ fat, Rörstrand, längd: 32
734 7059 Terrin med lock, nysilver, höjd: 23
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:15)
734 7372 Teservis C: a 20-del, "Blanche", Lönegren, Rörstrand
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:56)
734 7457 Toilettebord med glasskiva, längd: 106, djup: 53, höjd: 73
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:05)
734 6793 Toiletteset 3 delar, Silver/glas
734 7107 Tomteporslin 4 delar, Bla Terrin, Gustavsberg
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:42)
734 6056 Trädgårdsurna Gjutjärn, med hänklar, höjd: 30
S�ldes f�r 2.700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:32)
734 6057 Trädgårdsurnor Ett par, Gjutjärn, höjd: 26
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:29)
734 7294 Träsnitt Maja Fjaestad (1873-1961), Blomster, motivets mått: 13x9
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:09)
734 7123 Trattgrammofon Modell äldre
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:29)
734 7384 Trumpeter 2 st
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:01)
734 6397 Tuschteckning Gösta Sandels (1887-1919), Sittande kvinna, motivets mått: 14 x 8
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:34)
734 7478 Tuschteckning Kina, motivets mått. 68x34
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:44)
734 7474 Tv Bang & Olufsen, Beovision MX 6000
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:16)
734 7171 Tvärflöjt Canto, längd: 67
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:44)
734 7036 Uppläggningsbestick 2 delar. silverskaft, i etui
S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:32)
734 7462 Uppläggningsfat Rörstrand, Shanghai, längd: 43
734 7275 Väggarmatur blyglas/mässing, Ställbar
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:07)
734 6682 Väggkonsol 1700-tal, höjd: 25
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:56)
734 7479 Vägglampetter 1 par, Maria Theresa-stil, höjd: ca 35
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:35)
734 7208 Vägglampor 1 par, Louis Poulsen, Danmark
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:09)
734 7477 Väggpendyl Förgylld, höjd: 65
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:31)
734 7042 Väggur Gustaviansk stil, höjd: 50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:45)
734 7038 Väggur sent 1800-tal, höjd: 120
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:40)
734 6175 Väggur Sent 1800-tal, Junghans, höjd: 83
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:59)
734 7010 Vagnslyktor 1 par, höjd: 37
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:09)
734 7108 Vagnslyktor Ett par, (el), höjd: 48
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:29)
734 7356 Värja Orientalsik
734 7364 Värja+postiljonväska 1800-tal, har enligt uppgift tillhört Magnus Björnstjerna
S�ldes f�r 3.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:37)
734 6688 Vas Kina, Tobacco Leaf, höjd: 43
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:38)
734 7466 Vas Konstglas, Osignerad, höjd: 22
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:39)
734 7151 Vas med hänklar, Noritaké, Japan, handmålad, höjd: 28
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:56)
734 7150 Vas porslin, Delft, höjd: 22
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:55)
734 6454 Vas + skål Tapio Wirkkala (1915-1985), höjd: höjd. 17 Dia14
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:54)
734 7412 Vaser 1 par, Morer, höjd: 26
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:23)
734 6045 Vaser 2 st. Kina, höjd: 27
734 7136 Vävnader 2 st. efter Mucha, Jugendkvinnor, 110x46
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:06)
734 7112 Vinglas 12 st
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 20:01)
734 7131 Vinglas 3 + 6 st. G III-dekor, ett med nagg
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 20:02)
734 7389 Vinställ Ek, höjd: 52
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:03)
734 7404 Vitrinskåp Furu, längd: 105, djup: 50, höjd: 210
734 7291 Vitrinskåp Louis XVI-stil, längd: 62, djup: 33, höjd: 146
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 19:55)
734 6542 Vitrinskåp mahogny, längd: 165, djup: 38, höjd: 160
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 18:01)
734 7486 Ytterfoder 20-tal, höjd: 20, diameter: 26
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:49)
734 7035 Ytterfoder Waldemarsudde, dia 26
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2012 17:28)